Založ si blog

Liberáli sa hrajú na vojnu

Minulý týždeň mi prišiel mail.

Vraj Nostradamus v 16. storočí geniálne predpovedal, že v roku 2015 Mohamedán zaplaví Európu a mier už nebude.

Niektoré časti:

„Ruka Mohamedána bude stále napřažena po darech těch krajin a nároků nebude konce!“

„Peníze pozbudou ceny a chleba moc nebude – sucha a zbytečné výdaje – hlad. Rabování, násilí a tekoucí krev bude chlebem každodenním a velká města budou plakat!“
„Nároky a nenasytnost Mohamedána se budou zvyšovat a lid je bude živit.“

„Bratr ze západu bude nepokoje posouvat k hranicím bratra východního a nová válka bude!“

„Až bratr Západu zjistí, že co vyvolal sám nezvládne, spojí se s odolným Východem.“

Najviac sa mi páči posledná veta: „POKUD MOŽNO PŘEPOSLAT CO NEJVÍCE LIDEM !!!“

Nemôžem si pomôcť, veľmi sa mi zdá, že tento „Nostradamus“ bude skôr putinofil ako jasnovidec.

Bohužiaľ, preposlali mi to ľudia, ktorí sú vysokoškolsky vzdelaní a dlhé roky úspešní vo svojom odbore. Žiadne Kotleby ani pobirmovaní komunisti. Nie je to nič nové, vždy mi chodili z rôznych strán „fakty“ o „Mohamedánoch“ a hoaxy, akurát je ich v posledných mesiacoch oveľa viac. A je smutné, koľko ľudí verí jasným hlúpostiam.

Už dlho hovorím, že na Slovensku o islame a moslimoch každý môže napísať hocičo, a čím väčšia hlúposť, tým populárnejší bude.

Odborníkom na islam a moslimov môže byť každý, najlepšie sa v tom vyznajú absolventi Vysokej školy života. Podobne je to aj s odborníkmi na terorizmus, aj keď šírenie hoaxov a nenávistných textov či videí o terorizme je pravdepodobne menej populárne ako nenávisť voči moslimom.

Najnovšie tzv. liberáli z SaS objavili v sebe schopnosť vrátiť do Európy bezpečnosť.

Lucia Rennerová, tlmočníčka kandidátka na poslankyňu z Košíc zistila, že „nie každý moslim je terorista, ale každý terorista je moslim“. A to jej stačí.

Ľubomíra Galka zase otravujú kecy, že nesmieme podľahnúť strachu. Chce teroristov likvidovať vojensky, už včera bolo neskoro. Škoda, že nepovedal, ako si likvidáciu a vojenský zásah predstavuje. A ak teroristov netreba „monitorovať“, ako napísal, ako zistiť, ktorých „treba likvidovať“?

Richard Sulík ako geniálny Nostradamus nahráva videá o tom, že sme vo vojne. Chce vykázať cudzincov, čo páchajú priestupky a nepovoliť ľuďom z tzv. bezpečných krajín žiadať v EÚ o azyl. Európa sa musí „čistiť“ od ľudí, ktorí sem prinášajú nenávisť.

http://richardsulik.blog.sme.sk/c/409922/ani-sulik-vas-neochrani-ale-aspon-sa-o-to-pokusi.html

http://richardsulik.blog.sme.sk/c/409922/ani-sulik-vas-neochrani-ale-aspon-sa-o-to-pokusi.html

 

Ľudí, ktorí verbujú pre tzv. Islamský štát alebo tzv. džihád, pokladám za mimoriadne odporných a zvrátených. Sulík navrhuje vyhostiť rôznych nenávistných kazateľov, džihádistov, salafistov, ktorí nemajú občianstvo EÚ a ktorých úrady vedia. Iste by mnohí Nemci boli Sulíkovi vďační za návod, ako efektívne zabrániť takýmto ľuďom v spáchaní zločinu pri súčasnom zachovaní právneho štátu. O tejto dileme písal napríklad Reinhard Müller vo Frankfurter Allgemeine Zeitung v januári 2015. Ako spomína nemecký novinár, táto dilema sa netýka len potenciálnych teroristov, ale napríklad aj sexuálnych delikventov. Tiež by sme sa mali pýtať, či by sme napríklad deportáciou podozrelého džihádistu dosiahli, že by prestal snívať o spáchaní nejakého útoku, alebo by si jednoducho našiel nový cieľ.

V zápale vojenského nadšenia nezabúdajme na to, že organizátori útokov z Bruselu alebo z Paríža neboli cudzinci, ale občania EÚ. Marine Le Pen žiada, aby islamisti s dvojitým občianstvom stratili francúzske občianstvo. Ale ako zbaviť občianstva človeka, ktorý má iba občianstvo niektorého štátu EÚ? Kam ho treba „okamžite vykázať“? „Zlikvidovať?“

Propagandisti z Islamského štátu sami deklarovali, že ich cieľom je zničiť koexistenciu moslimov s nemoslimami. Takže okrem iných vecí chcú útokmi vyvolať nenávisť voči moslimom. Obávam sa, že minimálne u tohto nášho liberálneho tria sa im to celkom darí.

Sulík už je hviezdou krajnej pravice v Nemecku a pochybujem, že o tom nevie. Iste, Sulík nepíše, že nenávidí moslimov (len nechce „migrantov“ a nechce žiť v štáte, kde je veľa moslimských detí), ale jeho videá sú šírené aj s veľmi jasnými protimoslimskými komentármi. Príklady uvádzať nebudem, zdali sa mi príliš nechutné, ale stačí si vyhľadať Sulíkovo meno na Twitteri. Na facebooku sulíkovcov sa dá tiež nájsť všeličo:

 

 

Terorizmus nevznikol včera, dokonca ho ani ten „Mohamedán“ nevymyslel, pani Rennerová.

Podľa mňa za terorizmus sa dá pokladať aj podpaľovanie mešít alebo v posledných mesiacoch útoky na ubytovne pre utečencov. Terorista je napríklad aj Nór Breivik, alebo neonacistická nemecká skupina Nationalsozialistischer Untergrund, nehovoriac o IRA, ETA, PKK, RAF atď, atď. Snažím sa, ale neviem si spomenúť na žiadny príklad z histórie, keď terorizmus bol „ukončený“ vojenským zásahom. Asi by bolo príliš chcieť, aby exminister obrany Galko spomenul, že tzv. Islamský štát vznikol v dôsledku invázie do Iraku v roku 2003. Takže trikrát pre vojenské „riešenia“. Alebo môžeme trikrát hádať, prečo xy vojen v prevažne moslimských krajinách nezastaví džihádistický terorizmus.

SaS trio samozrejme nie sú jediní „liberáli“, čo nevedia, kde je sever. Xenofóbnych emigrantov a (takmer) fašistických liberálov je po svete až-až.

Zastaviť radikalizáciu potenciálnych islamistov/džihádistov je ťažké, ale dá sa to. Deradikalizačné programy existujú, ale pochopiteľne nie sú určené len moslimom. Napríklad viedenská poradňa pre extrémizmus sa venuje islamizmu, salafizmu, džihádizmu, pravicovému extrémizmu, nacizmu, rasizmu, islamofóbii alebo antisemitizmu. Či a ako fungujú deradikalizačné programy na Slovensku, sa mi zatiaľ nepodarilo zistiť, ale dovolím si predpokladať, že dobre asi nie, keďže popierač holokaustu sa práve stal členom Výboru pre ľudské práva a menšiny v NR SR.

Od tzv. liberálnej strany by som očakávala riešenia iné ako hystéria, populizmus a xenofóbia. Napríklad niečo takéto:

1. Vyhýbanie sa vojenským intervenciám na Blízkom východe ako sa len dá

2. Zbrojné embargo voči diktatúram v severnej Afrike a blízkovýchodným krajinám, vrátane Izraela

3. Zákaz financovania mešít a pod. zo zahraničia – toto obmedzenie by sa malo týkať hlavne „královstva hrôzy“, t.j. Saudskej Arábie, ktorá s veľkou radosťou podporuje džihádistické myšlienky

4. Snaha o ukončenie okupácie a apartheidu v Palestíne, zrovnoprávnením všetkých obyvateľov bez ohľadu na vierovyznanie – otázka Palestíny dlhodobo patrí k top argumentom, ktoré džihádistické skupiny v celom svete používajú na verbovanie nových členov

5. Sprísnenie podmienok obchodovania so zbraňami – toto platí špeciálne pre Slovensko, keďže je známe, že za pár eur si u nás každý bojachtivý môže nakúpiť zbrane podľa vlastného výberu.

6. Odmietanie xenofóbie a rasizmu, odmietnutie šírenia strachu z moslimov alebo z utečencov

Predstavujem si, že liberálni voliči by sa vedeli s takýmito myšlienkami stotožniť, aj keď je ich ťažké presadiť. Treba hlavne odstraňovať príčiny radikalizácie, nie strieľať do utečencov na hraniciach, hlavne, keď sa voláte Sloboda a Solidarita. Šírením strachu, paniky a rečami o vojne si nepomôžeme, ani keď ich preberieme od Manuela Vallsa. Hľadanie efektívnych riešení je na dlho a je to zložité. Už teraz som si však nie na 100, ale na 1000 percent istá, že nepomôže „riešenie“ Norberta Orlického:

Aj keby niekto veľmi chcel, nie je možné zavrieť všetkých "imánov", lebo "imán" nie je osoba.

Aj keby niekto veľmi chcel, nie je možné zavrieť všetkých „imánov“, lebo „imán“ nie je osoba.

 

Čo sa musí stať, aby sme mohli mať vecnú a odbornú diskusiu o problémoch, ktorým čelíme?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hrozí martinskej mešite pogrom?

23.11.2016

Verím, že nie. Dúfam, že nie. Poslanec Peter Pčolinský zverejnil včera na svojom Facebooku informáciu z Martina: Akási iniciatíva žiada(la) zákaz výstavby mešít na Slovensku. Momentálne viac »

Kto, keď nie my?

27.09.2016

Nedávno premiér Fico vyvolal u liberálov pohoršenie, keď obhajoval vývoz zbraní zo Slovenska do celého sveta. Okrem iných obchodujeme aj so Saudskou Arábiou a naše zbrane skôr či neskôr skončia viac »

Vyhladiť, alebo nehať tak? O imigrantoch a hrozbách

20.02.2016

Podľa Wikipédie je hoax "predovšetkým prostredníctvom internetu šírená správa (...), ktorá napriek svojej nezmyselnosti vyzýva na to, aby bola preposielaná ďalším používateľom systému." viac »

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán

Turci odhalili osobu, ktorá môže súvisieť s vraždou novinára Chášakdžího

18.10.2018 22:15

Podľa Turkov sa muž volá Mahír Abdulazíz Mutríb a patrí k okruhu najbližších spolupracovníkov saudskoarabského korunného princa.

Plyn

Plynovod na Balkán môže posilniť pozíciu Slovenska ako tranzitnej krajiny

18.10.2018 22:08

Eastring je plynovod, ktorý by mal potenciálne odstrániť najväčší problém Balkánu, to znamená chýbajúci prístup na spotové trhy západnej Európy.

Šinzó Abe, Vladimir Putin

Japonsko nepodpíše s Ruskom mierovú dohodu, kým sa nevyriešia územné spory

18.10.2018 21:31

Vojnový stav panuje medzi oboma krajinami od roku 1945 pre skupinu ostrovov obsadených sovietskymi vojakmi.

Sliač, letecký deň

V Rusku sa zrútilo výcvikové lietadlo L-39 českej výroby

18.10.2018 20:31, aktualizované: 20:47

Dvojčlenná posádka sa stihla katapultovať a záchranári po nej pátrajú v Azovskom mori.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 13187x
Priemerná čítanosť článkov: 2637x

Autor blogu

Kategórie